Ana sayfa Haber Ekim ayından itibaren Çin’de mobil internet ücretsiz !

Ekim ayından itibaren Çin’de mobil internet ücretsiz !

0

 Çin’de mobil internet ücretsiz ! |Ekim ayından itibaren Çin vatandaşları ücretsiz internet kullanabilecekler. Ülkemizde de görmek istediğimiz yeniliklerin ayrıntıları yazının devamında…

Çinde bulunan internet servis sağlayıcıları, Ekim ayından itibaren çinli müşterilerinden akıllı telefonlarda kullanılan internet için ödeme almayacaklarını açıkladı. Çin de bulunan bu üç büyük servis sağlayıcı ( China Unicom, China Telecom, China Mobile) , Çin Halk Cumhuriyetinin 68inci Kuruluş Yıldönümü sebebi ile ( 1 Ekim 2017) Uzak mesafe ve Dolaşım ücretlerini almayacaklarını da açıklamış bulunuyor.

İnternet Sağlayıcılarının da gelirlerinin yaklaşık %10 luk kısmını oluşturan bu ödeneklerin alınmaması, bu şirketlerin operasyon ve yönetim konularında kendilerini daha çok geliştirerek başka yollar ile bu zararı kapatmasına vesile olacak ve yine  bu şirketlerin kamçılanmasını sağlayacaktır.

Çin’de mobil internet ücretsiz

Çin Bakanlığının  bu girişimdeki amacı ise İnternet sağlayıcıları arasındaki rekabeti daha sağlıklı bir yapıya kavuşturmak. Ülkemizdeki İnternet pazarı adına umarım örnek bir davranış teşkil eder.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!