Başlangıç Oyun Cyberpunk Sistem 2077 Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk Sistem 2077 Sistem Gereksinimleri

0
Cyberpunk Sistem 2077 Sistem Gereksinimleri
Cyberpunk Sistem 2077 Sistem Gereksinimleri

The Witcher serisi ile piyasaya giriş yapan CD Projekt RED’in yeni gözbebeği Cyberpunk 2077 oldu. 2012’de duyurulan bu oyun, senelerdir sabırsızlıkla bekleniyordu. İsminden de anlaşılacağı üzere, karşımızda tamamen teknolojinin hakim olduğu bir dünya var. Bu dünyaya girebilmek için ise Cyberpunk Sistem 2077 Sistem Gereksinimleri kesinlikle önceden bilinmeli…

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Hikayenin Başrolünde olan ‘V’ isimli bir paralı asker, para kazanmak için karanlık dünyaya giriş yapıyor. Oyunun Gelişmiş altyapısı sayesinde oyuna başlarken karakterimizi istediğimiz gibi şekillendirebiliyoruz. Teknoloji ve güç, refleks, zeka yeteneklerine ek olarak; saç, kıyafet, dövme gibi görsel detay seçenekleri de bulunmakta. Başrol karakterimiz V’nin karşısına çıkan tercihlerde, oyuncu kendi hikayesini ve yolunu yaratabiliyor.

Cyberpunk 2077 tamamen birinci şahıs gözünden canlandırılan bir oyun. 10 Aralık 2020’de CD Projekt tarafından piyasaya sürülen bu oyun şimdilik PlayStation 4, Stadia, Windows ve Xbox One’da kullanılabiliyor. 2021’de ise PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin çıkacağı bilinmekte. Peki oyunu profesyonel bir şekilde nasıl oynarız? Cyberpunk sistem gereksinimleri nelerdir? Gelin hep beraber göz atalım…

Cyberpunk 2077 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Sistem Gereksinimlerin Minimum Hali Nelerdir?

Oyuna başlamadan önce, kullanılacak cihazın sahip olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Cyberpunk 2077 gibi yüksek çözünürlüklü grafiklere, ara yüze ve canlı dinamiklere sahip olan bu oyundan verim alabilmek için kullanılacak cihazın işletim sistemi, ekran kartı kalitesi, işlemcisi fazlasıyla önem taşımaktadır. Cyberpunk 2077 için asgari donanım ve yazılım gereksinimleri şu şekildedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ya da 10 işletim sistemi
 • İşlemci: Intel Core i5-3570K ya da AMD FX-8310 işlemci
 • RAM: 8 GB RAM belleği
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 ya da AMD Radeon RX 470 ekran kartı
 • DirectX: Sürüm 12
 • Gerekli Depolama Alanı: 70 GB
 • Ek olarak SSD önerilmektedir

Sistem Gereksinimleri Önerilen Formatları Nelerdir?

Önerilen sistem gereksinimleri tamamen oyundan alınacak verimi arttırabilmek amaçlı belirlenen gereksinimlerdir. Sürekli değişen dinamiklere sahip olan Cyberpunk 2077 güçlü bir işlemciye, grafik detay seviyesi yüksek olan bir ekran kartına, ek depolama alanı gibi yapılara ihtiyaç duyar. Oyunu profesyonel bir biçimde oynayabilmek için cihazınızda bulunması gereken, yapımcıların önerdiği sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 işletim sistemi
 • İşlemci: Intel Core i7-4790 ya da AMD Ryzen 3 3200G işlemci
 • RAM: 12 GB RAM belleği
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon R9 Fury ekran kartı
 • DirectX: Sürüm 12
 • Gerekli Depolama Alanı: 70 GB
Cyberpunk 2077 Minimum Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Night City

Oyunun kullanıcılarını en çok etkileyen yönlerinden bir tanesi, oyundaki görevlerin ve tehlikelerin bulunduğu Night City. Oyunda üç farklı sınıf bulunmaktadır. Bunlar dövüş odaklı karakter olan Solo, ekipman ve makine konusunda yetkin olan Techie ve hackerlık konusunda uzman olan Netrunner. Oyun süresinde yapılacak olan tercihler, başrolümüz V’yi bu sınıflar altında şekillendirmektedir. The Witcher serisi ile kıyaslandığında, Night City konum olarak daha dar ancak dikey olarak büyük bir haritaya sahiptir. Bölgeler arasında araç da kullanılabiliyor. Aynı zamanda Night City’de gece gündüz ve hava durumu değişikliği grafikleri de aktif bir şekilde kullanılıyor.

Night City’de yaşanacak maceralarda, başrolümüz V’nin yanında da bir canavar bulunmakta. Canavarımız savaşlarımızda bizlere güç katan bir etken konumunda olacak. Aynı zamanda karakterimizin kendine ait bir evi olacak ve ev içerisinde birçok aktiviteyi gerçekleştirmek mümkün. İstediğimiz gibi kıyafetlerimizi değiştirebilir, bilgisayar kullanabilir, arkadaşlarımızı davet ederek parti verebiliriz. Sahip olduğu bütün bu özelliklerle, Cyberpunk 2077 bizi tamamen profesyonel ve teknolojik bir hayatın içerisine itiyor.

Cyberpunk Sistem 2077 Gereksinimleri Sonuç;

Siz de bu siber dünyaya girmek, tehlikelere karşı korkusuzca savaşmak isterseniz, cihazınızın özelliklerini sistem gereksinimleri kısmından kontrol ederek hemen Cyberpung 2077 oyununu oynamaya başlayabilirsiniz. Diğer oyunlar için sistem gereksinimlerini merak ediyor iseniz hemen aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak ilgili oyunların sistem gereksinimlerinin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version