Başlangıç Güvenlik Bilgisayara takıldığında çökerten USB KİLLER Piyasada !

Bilgisayara takıldığında çökerten USB KİLLER Piyasada !

0

Usb girişe sahip birçok cihaza takıldığında çökertebilen bu usb’leri bilgisayarınızdan uzak tutmanızda fayda var ! 

İlk sürümü Dünya çapında ses getiren USB KİLLER, yeni sürümü ile çok daha tehlikeli bir yapıya bürünmüş ve piyasadaki yerini almış. Takıldığı cihazları aşırı yükleme yaptırarak yakan ve açılmaz hale getiren Usb Killer, yalnızda laptop  ya da masaüstü cihazları değil, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarları da çökertebiliyor !

Önceki sürümlerinden 1.5 kat daha güçlü olduğu söylenen Usb Killer V3, içerisindeki kapasitörler sayesinde saniyede  8 ila 12 defa akım göndererek takıldığı cihazları haşlayabiliyor. Bu akımdan kendisini de kurtarabilmek adına dirençlere karşı bağışıklık kazandırılmış olan Usb Killer V3, kendine harakiri yapmadan birden fazla defa birden fazla cihaz için kullanılabiliyor. İnternet üzerinden 50 dolara satışı olan bu cihazları ‘kim alacak ki ?’ diyebilirsiniz. Fakat penetrasyon testleri  yapan kişiler başta olmak üzere polis ve hükümet personeli tarafından yoğun ilgi görüyor.

Usb Killer için geliştirilmiş yeni bir aparat ile mini USB, Usb Type-C ve Lightning için üç ayrı adaptör bulunuyor. Bu da demek oluyor ki çok geniş bir yelpazeye sahip killdirme potansiyeli var. Biz üzerimize düşeni yapıp sizleri bilgilendirelim. Siz de bu aygıtlara karşı önleminizi alın. (Alabiliyorsanız)

Yeni sürüm ile gelen bir özellik ise USB Killer’in üzerinde hiçbir ibare yazmaması ve tamamen siyah olması. Amacına yaraşır bir tasarıma sahip olan Usb Killer’e birileri ‘Dur!’ diyene kadar tehlike devam edecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!